Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 799 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Renata Szot

piątek, 25 listopada 2011 19:51

Nazywam się Renata Szot. Od 3 lat borykam się z niepełnosprawnością na skutek doznanego urazu stawu skokowego oraz błędów medycznych. Każdy krok wiąże się z bólem, który mnie praktycznie nigdy nie opuszcza. Jako niepełnosprawna funkcjonuję na maryginesie życia gdyż nie nadążam za intensywnością zwykłej codzienności. Wiele wysiłku kosztuje mnie

wyjście na zakupy, aktywność zawodowa, zajęcia na uczelni, czy zwykły spacer… To prawda, że w czterech ścianach można żyć, trzeba tylko umieć zapomnieć o tym, co jest za nimi… Ja nie potrafię zapomnieć, nie potrafię przestać walczyć, by móc znów pójść w poniedziałek do pracy, wybrać się z synem na sanki, przemierzać góry czy zatańczyć… Jestem po kilku operacjach ortopedycznych przeprowadzonych u nas w kraju, niestety nieskutecznych. Stan mojej nogi ulega postępującemu pogorszeniu wyłączając mnie z czynności, których byłam w stanie podjąć się pół roku temu. Nie poddając się takiemu stanu rzeczy udałam się na konsultację do prof. dr med. Beat Hintermanna w Szwajcarii, specjalisty w zakresie stóp na skalę światową, który przeprowadził ponowną diagnostykę. Na podstawie przeprowadzonych badań profesor stwierdził: skrócenie nogi oraz tworzenie się cyst wewnątrz kości, zrosty stawowe, uszkodzenie nerwów, postępujące zwyrodnienie kości skokowej i piętowej. Ratunkiem dla mnie jest przeszczep kości. W ciągu tych 3 lat leczenie pochłonęło wszelkie możliwe środki finansowe moje oraz mojej rodziny. Bez Państwa pomocy czeka mnie amputacja kości i proteza. Mam nadzieję, że ta wiadomość trafi bezpośrednio do wielu tysięcy osób. Jeżeli każdy z Was wpłaci chociaż 10zł, których nawet nie odczuje we własnym budżecie, to wierzę, że uzbieram na moją operację. Wystarczy odejść od stereotypów i nie myśleć, że „ktoś inny” na pewno pomoże.

Kliknij:

Proszę, pomóżcie mi chodzić…


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Monika

piątek, 25 listopada 2011 19:49

DSCN0976
 
W 2003 roku całkiem przypadkowo wykryto u Moniki nowotwór kości. Po przeszczepie kości i kilku miesiącach rehabilitacji wróciła do prawie pełnej sprawności. Wtedy uznano, że jest to zmiana łagodna. Półtora roku później wskutek wznowy niezbędny był kolejny przeszczep. Tym razem pojawiły się wątpliwości czy jest to zmiana łagodna. W Polsce nie udało się ostatecznie potwierdzić rozpoznania. Dopiero patolodzy w Huston (Cancer Center) postawili właściwą diagnozę. Brzmiała ona- nowotwór o niskim stopniu złośliwości – również przy pierwszej zmianie. W 2008 roku nastąpiła ponowna reemisja guza, konieczna była amputacja podudzia, która miała zapobiec przerzutom. Jednak po 3 miesiącach pojawiły się przerzuty do płuca. Pomimo ich usunięcia i chemioterapii nastąpiła progresja choroby, wtedy usunięto guzy z obu płuc. Następna kontrola wykazała nowe przerzuty. Wtedy mój przypadek został skonsultowany przez lekarzy Kliniki Charite w Berlinie. Zastosowano terapię niedostępną w Polsce oraz operacyjnie usunięto guzy. Niestety okazało się, że wzrosła złośliwość nowotworu. Tomografia kontrolna wykazała jednak brak jakichkolwiek zmian. Aby zwiększyć efektywność leczenia Klinika wnioskowała bez rezultatu o sfinansowanie Moniki leczenia lekiem nowoczesnej generacji – Mepact. W lutym 2011 roku w trakcie ostatniego badania kontrolnego ponownie wykryto guzy w płucach. Niestety duża ilość zabiegów operacyjnych uniemożliwia kolejne operacje, zaś duża ilość przyjętych cytostatyków wyklucza zastosowanie chemioterapii. Jedyną możliwością jest leczenie bardzo kosztownym lekiem Mepact (150 tys. Euro). Zmniejsza on złośliwość nowotworu oraz skutecznie aktywuje reakcje obronne organizmu, aby ten mógł rozpoznać i zwalczyć komórki nowotworu. Przez cały ten czas pracuję dla Deutsche Bank PBC S.A. Dzięki pomocy rodziny, przyjaciół i kolegów z pracy oraz wielkiej przychylności i wsparciu przełożonych udaje mi się normalnie żyć i łączyć leczenie z pracą.

STRONKA Monisi to :


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Daniel

piątek, 25 listopada 2011 19:48

Nazywam się Daniel Lewiński, mam 32 lata. 
W czerwcu 2007 zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy kości. Przeszedłem leczenie chemioterapią, jak również kilka operacji w tym wycięcie 25 cm kości udowej z otaczającymi ją mięśniami i zastąpieniem jej endoprotezą. Podczas leczenia zostałem dodatkowo okaleczony. Uszkodzono mi kolano czego efektem jest prosta noga. Obecnie mam zmiany w drugiej nodze jak i całym szkielecie (rozmiękczanie kości). Poruszam się o kulach. Wymagam dalszego leczenia jak i stałej indywidualnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna i poza moim zasięgiem finansowym.

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Lewiński, 230 wspieracie Państwo mój plan powrotu do zdrowia.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję.
POMÓŻ NAM POMAGAĆ
KAŻDA DAROWIZNA POMAGA
FUNDACJA AVALON - Bezpośrednia Pomoc NiepełnosprawnymKRS: 0000270809
Fundacji Avalon z dopiskiem Lewiński, 230
Przelewy zagraniczne:
International Bank Account Number
IBAN: PL62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
SWIFT/BIC: PPAB PLPK
297476 105388292904964 100003013818254 40401 2037650006 n


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  34 530  

O mnie

Poprostu jestem

Poprostu jestem

ukryj współtwórców

;Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

„Każdy z nas jest Aniołem, który ma tylko jedno skrzydło. Jeżeli chcemy wzbić się ponad ziemię musimy się wziąć w objęcia."

Wizytówka


basiad

Czy kiedykolwiek przyszło wam do głowy, że naprawdę możecie kochać tylko wtedy, gdy jesteście samotni? Zapytacie, jakie to ma dla miłości znaczenie. Oznacza to widzenie osób, sytuacji, rzeczy takimi, jakimi są w rzeczywistości, a nie takimi, jakimi sobie wyobrażacie, że są. — Anthony de Mello

Odwiedziło mnie

Odwiedziny: 34530
Wpisy
  • liczba: 79
  • komentarze: 130
Galerie
  • liczba zdjęć: 18
  • komentarze: 1
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2558 dni

prosze o głosik:)


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to