Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 242 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Gramy dla Daniela

piątek, 13 kwietnia 2012 19:20

 

 

 

Kochani chcę Was poinformować o organizowanym na moją rzecz koncercie charytatywnym, który pod hasłem Help&Roll odbędzie się 19 kwietnia na warszawskim Bemowie o godzinie 18:00. Zagrają dla mnie znane gwiazdy polskiej estrady!!!  
DZIĘKUJĘ IM ZA TO Z CAŁEGO SERCA!!! 
Pragnę wyjaśnić, iż koncert  ten jest w założeniu narzędziem INFORMACYJNYM. 
Jego przewodnim celem jest poinformowanie, a także zainteresowanie Ludzi - Aniołów o Wielkich Sercach o moim losie jak i konieczności leczenia mnie poza granicami kraju. 
Sam koncert  nie jest w stanie zapewnić mi takich środków, które pokryją moje leczenie. 
Ale dzięki tej akcji - Help&Roll mam nadzieję na dotarcie do większej rzeszy Cudownych Ludzi, którym mój los nie będzie obojętny, i którzy chcieliby wesprzeć moje wieloetapowe leczenie. 
Zachęcam Was wszystkich do uczestnictwa w koncercie. Wierzę, że i tym razem mnie nie zawiedziecie!!! Przybywajcie, zabierajcie ze sobą rodziny i znajomych. 
Kochani, koszt biletu to 35 zł. 
Bilety można nabyć: 
  • drogą internetową poprzez serwis eBilet.pl
  • w punktach Empik 
  • w kasie Bemowskiego Centrum Kultury, ul. Górczewska 201 (wejście od ul. Konarskiego) 
Będę bardzo wdzięczny wszystkim, którzy zechcą przyjść na koncert i wspomóc moje leczenie. 
Całość leczenia jest kosztowna i niestety, poza moim zasięgiem finansowym. 
Przyda się więc każda złotówka, każde przekazanie informacji o moim losie dalej. 
Dziękuję z góry tym, którzy włączą się w akcję. 
blog Daniela-klik klik w link...

 

 

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Radosnych Świąt

piątek, 06 kwietnia 2012 21:43

 

Zmatwychstały.jpg

Życzę wszystkim wesołego Alleluja. Niech zmartwychwstanie Jezusa, które jest obietnicą wiecznego życia stanie się prawdziwym zwycięstwem nad śmiercią, złem i cierpieniem. Niech to będzie zwycięstwo nad naszymi słabościami, wadami i grzechami.
Życzę, by radość Wielkiej Nocy pomagała nam pokonywać codzienne trudności i kłopoty i stała się powodem do zgody i miłości, a nadzieje zmartwychwstania niech zawsze będzie powodem dążenia do dobra.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Podwójna radość, podwójne smutki, podwójne szczęście...

piątek, 06 kwietnia 2012 21:36

 

Apel o pomoc dla Ewy i Sary

Ewa i Sara Laufer to wspaniałe, kochające się siostry.

Dziewczynki urodziły się 6 września 1991 roku z chorobami wymagającymi ogromnego nakładu sił i środków, leczenia i szeroko pojętej rehabilitacji- obie cierpią na dziecięce porażenie mózgowe. Od pierwszych chwil życia pokonują kolejne przeszkody na swojej drodze, walcząc o lepszą przyszłość.
Dzięki Twojej pomocy życie Sary i Ewy może stać się łatwiejsze...

Ewa od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, urodziła się z wodogłowiem (zastawka Pudenza). Choruje również na epilepsję, alergię wziewno-pokarmową. U Ewy stwierdzono maksymalny obraz skoliozy (ucisk garbu żebrowego na płuco), uszkodzenie nerwu wzrokowego (-14,5 dioptrii). Jest osobą całkowicie leżącą- nie siedzi, korzysta z pampersów, wymaga nakarmienia, przewinięcia oraz zmiany położenia ciała. Pomimo choroby, Ewa jest bardzo wrażliwą, pogodną osobą. Uwielbia muzykę, a zajęcia muzyczne w których uczestniczy stymulują i motywują ją do aktywności. Poprzez grymas twarzy okazuje radość, zadowolenie, ale też smutek (gdy odczuwa ból). Ewa uwielbia kontakt z ludźmi, a zwłaszcza z dziećmi, reaguje na znajome osoby. Potrafi prawidłowo odczytać zabawne sytuacje- reaguje wtedy szczerym śmiechem.Sara od urodzenia cierpi na spastyczne porażenie mózgowe, alergię wziewno-pokarmową, astygmatyzm oraz zaburzenia równowagi.
Sara to chodząca dobroć- każdemu chce pomóc, jest bardzo przyjacielska i wrażliwa. Jest niesamowicie staranna i konsekwentna w wykonywaniu ćwiczeń, za wszelką cenę dąży do celu, bardzo ciężko potrafi pracować i dzięki temu zaczęła stawiać pierwsze kroki, a później chodzić.
Sara posiada niesamowitą wyobraźnię i motywację do działania. Jej pasją jest teatr, interesuje się również geografią. Dzięki systematycznej i wieloletniej hipoterapii dobrze jeździ konno. Jej marzeniem jest nauka języka niemieckiego- kiedyś w szkole podstawowej uczyła się tego języka, obecnie ze względu na brak pieniędzy dalsza nauka nie jest możliwa.Szansą na poprawę stanu zdrowia Ewy i Sary jest udział w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych. Dzięki kompleksowej rehabilitacji pod okiem specjalistów dziewczynki robią coraz większe postępy. Sara nie musi korzystać już z wózka, a jeszcze niedawno rodzice prowadzili dwa wózki z niepełnosprawnymi córkami. Potrafi się również samodzielnie ubrać. Ewa przez 8 lat miała miksowany każdy pokarm. Dzięki systematycznej pracy (masaż mięśni twarzy, pobudzanie elementów artykulacyjnych) obecnie potrafi samodzielnie gryźć, a także powiedzieć kilka słów i zdań. Aby nie stracić dotychczasowych umiejętności, konieczne jest kontynuowanie specjalistycznej rehabilitacji. Rezygnacja z fachowej pomocy byłaby przekreśleniem wieloletniej, ciężkiej pracy i skazaniem dziewczynek na wegetację w domu. Niestety, koszty codziennej rehabilitacji, leków, sprzętu i turnusów rehabilitacyjnych przekraczają możliwości finansowe rodziny. Koszt jednego turnusu w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Wągrowcu wynosi około 8.000 zł.

Do tej pory dziewczynki mogły korzystać z pomocy fundacji, które częściowo pokrywały koszty rehabilitacji, jednak Ewa i Sara są już pełnoletnie, a wraz z uzyskaniem pełnoletności wiele dróg wsparcia jest już dla nich niedostępnych. Większość fundacji pomaga głównie dzieciom do ukończenia 18. roku życia. Również prywatni darczyńcy zdecydowanie chętniej pomagają młodszym dzieciom, natomiast apele o pomoc dla Ewy i Sary spotykają się z niewielkim odzewem.


Dorosła, niepełnosprawna osoba zostaje ze swoimi problemami zupełnie sama, tymczasem koszty rehabilitacji nie maleją... O wiele łatwiej jest pomagać małym, chorym dzieciom, jednak pamiętajmy, że osoby dorosłe również potrzebują naszego wsparcia. Zauważmy także ich potrzeby, pomóżmy pokonać kolejne przeszkody na długiej drodze do samodzielności. Nie pozwólmy, by pieniądze decydowały o dalszym życiu Ewy i Sary...


Ewa i Sara są podopiecznymi Stowarzyszenia na rzecz bliźniąt "Podwójny Uśmiech"

Darowizny na rehabilitację można kierować na konto:


"Podwójny Uśmiech" Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt
ul. Grochowska 56/ 76
04-282 Warszawa
Alior Bank
Numer konta: 51 2490 0005 0000 4610 2114 1109
tytułem: Darowizna dla Sary i Ewy (nr 026)1% podatku dla Sary i Ewy

  • KRS nr 0000206719
  • cel szczegółowy 1%: Na leczenie Sary i Ewy (nr 026)
Ewa i Sara posiadają również subkonta w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH S.A. 
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 
tytułem: 900 Laufer Ewa i Sara darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Możesz również przekazać 1% podatku na rehabilitację Ewy i Sary:

NUMER KRS: 0000037904

Cel szczegółowy 1%: 900 Laufer Ewa


Więcej informacji o Sarze i Ewie znajdziesz na stronie:

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Poznaj Historie Igusi

piątek, 06 kwietnia 2012 21:35

 

Poznaj historię małej Igusi... Historię, którą pisze samo życie..."Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, 
wyjątkowym i niezastąpionym..."
 Phil Bosmans


Nazywam się Iga Wawrzynkiewicz, urodziłam się 20.09.2008 r., jako zdrowa dziewczynka. Moje problemy zaczęły się w 5 miesiącu życia, po kolejnym szczepieniu. Półtora miesięczny pobyt w szpitalu nie wyjaśnił przyczyn moich problemów. W trakcie kolejnych wizyt zdiagnozowano u mnie padaczkę, poważne uszkodzenia mózgu, refluks żołądkowo-przełykowy. Wykluczono też szereg innych chorób, jednak ostatecznej diagnozy nie udało się postawić do dzisiaj. Na chwilę obecną moja diagnoza to: encefalopatia o nieustalonej etiologii. Mam bardzo obniżone napięcie mięśniowe, jestem bardzo wiotka. Skończyłam już 3 latka i nadal nie potrafię sama siedzieć, nie chodzę, nie mówię. Wymagam ciągłej, intensywnej rehabilitacji, zarówno w domu, jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Czas bez rehabilitacji jest czasem nie do odpracowania. Jedyną nadzieją dla mnie w chwili obecnej jest bardzo kosztowna, długotrwała i wielospecjalistyczna rehabilitacja. 

Jestem jednak bardzo dzielną dziewczynką. Mimo tak wielu problemów jestem niezwykle ruchliwa, pogodna i radosna. Los zgotował mi trochę inną drogę, ale się nie poddaję. Wielka chęć do życia sprawia, że dzielnie walczę o polepszenie swojego stanu. Moim największym marzeniem jest to, abym w jak największym stopniu była samodzielna, abym mogła kiedyś siedzieć, chodzić, mówić, bawić się i cieszyć się życiem.

Pracuje tylko tatuś, mamusia się mną opiekuje. Moje leczenie i rehabilitacja znacznie przekraczają ich możliwości finansowe. 14-dniowy turnus rehabilitacyjny kosztuje 5 100 zł. NFZ nie refunduje tego typu turnusów. A MOPS dokłada ok. 1 200, zł. raz na 2 lata. Dlatego rodzice nie są w stanie zapewnić mi rehabilitacji jakiej potrzebuję. A odpowiednia, regularna rehabilitacja, wspomagana turnusami rehabilitacyjnymi pomalutku zaczyna przynosić efekty. Kosztowna jest nie tylko rehabilitacja. Do ćwiczeń wspomagających mój rozwój fizyczny i intelektualny konieczne są sprzęty rehabilitacyjne, specjalne zabawki i niezliczone pomoce dydaktyczne.


Dlatego ZWRACAM SIĘ Z GORĄCĄ PROŚBĄ o przekazanie mi 1% podatku za 2011 rok.

Aby przekazać mi 1% podatku należy jedynie wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28 poz.125-129, PIT-36 poz.301-305, PIT-36L poz.104-108, PIT-37 poz.122-126, PIT-38 poz.57-61) następującymi danymi:

NUMER KRS: 0000037904

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE: (10226) WAWRZYNKIEWICZ IGA PATRYCJA (wpisujemy w „cel szczegółowy 1%” ) – koniecznie! 


Pieniążki można również wpłacać bezpośrednio na konto w Fundacji:


Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
NIP: 118-14-28-385, KRS: 0000037904
nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: Wawrzynkiewicz Iga Patrycja (10226) - darowizna na leczenie i ochronę zdrowia

Możesz również umieścić baner do strony Igusi na swoim blogu lub w innym miejscu w sieci. To także pomoc...
Igusia na swoim blogu pisze:   "Mój blog opowiada moją historię i codzienne zmagania z chorobą. Ciągłą walkę rodziców o postawienie diagnozy. Opowiada o moich pobytach w szpitalach, ciągłej, intensywnej rehabilitacji. Ale także opisuje to, co się u mnie wydarzyło, chwile ciekawe, wesołe, moje wzloty i upadki. Moje przemyślenia i wiele, wiele innych. Opowiada o moim, trochę innym maleńkim świecie, w którym przyszło mi żyć.

Na początku mój blog miał mieć zupełnie inny charakter. Niestety odkąd okazało się, że jestem bardzo chorą dziewczynką – stał się moim apelem o pomoc. (...)


Staram się, aby moja strona trafiła do jak największej liczby odbiorców. Jeżeli możesz rozpowszechnij ją proszę, gdzie się da. Na swojej stronie, blogu, wśród znajomych, przyjaciół, itp."

Za wszelką pomoc dziękuję z całego serca!
Igunia z Rodzicami
Więcej o Iguni, Jej codziennym życiu i zmaganiach z chorobą przeczytasz na stronie: 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Pomóżmy wspólnie Danielowi

czwartek, 26 stycznia 2012 20:06

 

Pomoc dla  Daniela Lewinskiego
Daniela szczęście runeło jak domek z kart.w 2007 roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy kości.Jak sie pózniej okazało,już po zastosowanym leczeniu na raka,diagnoza była błędna bo wyniki biopsji który wykazał raka oparty był nie na jego materiale,lecz pochodzącym od innego pacjenta:( Nikt nie chce mu pomóc w Polsce.Odsyłają niewygodnego pacjenta z punktu A do punktu B.Nie ważne,że nie ma diagnozy,nie ważne że boli...niech sie sam martwi o własne zdrowie i życie..i sprawiedliwość.Jednak Daniel postanowił nie umrzeć,walczy i szuka pomocy.I zaświeciło sie światełko w tunelu,jest Klinika i Profesor z Niemiec który chce pomóc:) Jednak to kosztuje,a a takich pieniędzy Daniel poprostu nie ma...:( Błagam POMÓŻCIE...wysyłajcie info w świat,do znajomych,przyjaciół,na portale społecznościowe i tam gdzie się tylko da....


 
Linia jest już aktywna - numer SMS to 7255; słowa kluczowe - serce.daniel (wielkość liter nie ma znaczenia, czyli jeżeli ktoś chce wysłać sma musi w treści napisać serce.daniel
 

wysyłając sms o treści serce.daniel na numer 7255.
 
Koszt smsa to 2,00 zł netto / 2,46 zł brutto. wspierasz i ratujesz jego zycie
 
Sercem dziekuje
Stronka Daniela-kliknij i dowiedz się więcej.


http://wpotrzaskuchoroby.lifesaversblog.com/

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (19) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  35 012  

O mnie

Poprostu jestem

Poprostu jestem

ukryj współtwórców

;Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

„Każdy z nas jest Aniołem, który ma tylko jedno skrzydło. Jeżeli chcemy wzbić się ponad ziemię musimy się wziąć w objęcia."

Wizytówka


basiad

Czy kiedykolwiek przyszło wam do głowy, że naprawdę możecie kochać tylko wtedy, gdy jesteście samotni? Zapytacie, jakie to ma dla miłości znaczenie. Oznacza to widzenie osób, sytuacji, rzeczy takimi, jakimi są w rzeczywistości, a nie takimi, jakimi sobie wyobrażacie, że są. — Anthony de Mello

Odwiedziło mnie

Odwiedziny: 35012
Wpisy
  • liczba: 79
  • komentarze: 130
Galerie
  • liczba zdjęć: 18
  • komentarze: 1
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2654 dni

prosze o głosik:)


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to